ORTA ve BATI KARADENİZ | MELİTAY TURİZM | Mobil
ORTA ve BATI KARADENİZ
Tur Tarihi : 27.10.2021

CUMHURİYET BAYRAMI' NDA ORTA ve BATIKARADENİZ TURU

AMASYA - SAMSUN - SİNOP - KASTAMONU - SAFRANBOLU - AMASRA - BARTIN
ZONGULDAK - MUDURNU - ABANT - BEYPAZARI  
// 4 GÜN 3 GECE  // 27 - 31 EKİM 2021 

1.GÜN / 27 EKİM ÇARŞAMBA
20:30 Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyum önünden,
21:35 Tarsus Nusrat Mayın Gemisi karşısından hareket ederek yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN / 28 EKİM PERŞEMBE
07:00 Amasya’ya varış ve sabah kahvaltımızın ardından, Yeşilırmak kenarına kurulu bu güzel kenti gezmeye başlıyoruz. Amasya Evleri, Kral Mezarları Yeşilırmak, II. Beyazid Külliyesi gezileri sonrası serbest zaman
13:00 Amasya’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından Samsun hareket. Atatürk ilk Adım Heykeli, Bandırma Vapurunu görüyoruz sonrası konaklama yapacağımız Samsun Hampton by Hilton Hotel’e varış ve yerleşme.
Otelde akşam yemeği ve dinlenme 

3.GÜN / 29 EKİM CUMA
08:30 Açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz.
İlk durağımız olan Sinop’ta şu anda müze olan eski Sinop Cezaevi, Pervane Medresesi gibi Sinop’un turistik bölgelerini görüyor ve Sinop’a özgü Taka maketleri alışverişi yaptıktan sonra yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz.
Öğle yemeğinden sonraki durağımız Kastamonu;
Kastamonu Gezisi; Hükümet Binası, Şerife Bacı Anıtı, Kambur Köprü, Nasrullah Camii’ni geziyor; Münire Hanım Medresesi’nde yöresel ürün alışverişi serbest zaman, sonrası konaklama yapacağımız Safranbolu Aygür Hotel'e varış ve yerleşme.
Otelde akşam yemeği ve dinlenme

4.GÜN / 30 EKİM CUMARTESİ
09.00   Açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınan, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu gezimize başlıyoruz. Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Arastalarını, Cinci Hanı ve Hamamı’nı, Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ve avlusundaki Güneş Saati gezeceğimiz yerler arasındadır, ardından Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkanı bulacağız ardından Amasra'ya doğru yol alıyoruz. Amasra’ya ilk görüşte vurulan Fatih Sultan Mehmet, Lala’sına “Lala Lala! Çeşm-i Cihan bu mu ola?” diye sorduğu Bakacak tepesinde fotoğraf molamızı veriyoruz sonrasında Çeşm-i Cihan Balık Lokantası'nda Amasra'nın meşhur salatası ve mevsim balıklarından oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Amasra Kalesi - Ceneviz Kabartmaları ve Çekiciler Çarşısı gezisi ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz ardından Bartın üzeri Zonguldak hareket. Zonguldak Emirgan Hotel’e varış ve yerleşme.
Otelde akşam yemeği ve dinlenme

5.GÜN / 31 EKİM PAZAR
08:30 Açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Mudurnu panoramik gezi ve Bolu Dağı eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Hiç kuşkusuz insanın yorgunluklarından sıyrılıp doğayla baş başa kalabileceği dinlendirici ortamda birçok güzelliği gözler önüne seren doğa harikası isteyen misafirlerimiz fayton veya atla gezinti yapabilirler. Ardından Beypazrı hareket. Beypazarı yöresel ürünlerin satıldığı ve Gümüşçüler çarşısı gezisi serbest zaman 17:00 Tatlı anılarımız ile Mersin hareket. 24:30 Mersin varış ve başka bir melitaytur gezisinde buluşmak üzere vedalaşma. 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
İlk gün Amasya’da alacağımız serpme kahvaltı
Samsun Hampton by Hilton Hotel’de 1 gece konaklama // www.hilton.com.tr
Safranbolu Aygür Hotel’de 1 gece konaklama // www.aygurhotel.com
Zonguldak Emirgan Hotel’de 1 gece konaklama // www.emirganhotel.com
Otellerde 3 sabah kahvaltısı  
Otellerde 3 akşam yemeği
Çevre gezisi
Rehberlik hizmeti
Seyahat sağlık sigortası
Ulaşım
Ulaşım esnasında araç içi ikramlar
Melitay Turizm refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri
Müze ve örenyeri girişleri
Otelde mini bar ve ekstra harcamalar

GEZİ ÜCRETİ

 KİŞİ BAŞI FİYAT

             1100 TL

 07/12 YAŞ ÇOCUK İKİ YETİŞKİN İLE 

              860 TL

 TEK KİŞİLİK ODA FARKI 

              250 TL

 


Rezervasyon Yap >>>