DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

Ocak ve Şubat aylarında
Tur Tarihi: 19.01.2020 | Fiyat: 2000 TL

UÇAKLA GİDİŞ & TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ

VAN - AKDAMAR ADASI - MURADİYE ŞELALESİ - IĞDIR - İSHAKPAŞA SARAYI - DOĞU BEYAZIT
KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HAREBELERİ - SARIKAMIŞ

3 Gece Otel & 1 Gece Doğu Ekspresi’nin yataklı vagon konaklamalı

TUR TARİHLERİ:
1.Tur: 19 - 23 Ocak 2020 (Dolu)
2.Tur: 25 - 29 Ocak 2020
3.Tur: 04 - 08 Şubat 2020 
4.Tur: 05 - 09 Şubat 2020 (Dolu)
5 Tur: 14 - 18 Şubat 2020
6.Tur: 27 Şubat 02 Mart 2020

1.GÜN/
06:45 Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı önünden hareket.
09:45 Pegasus Havayollarının PC 3640 sefer sayılı uçuşu ile Van uçuş
11:05 Van varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile Van’da yöresel öğlen yemeğimizi alıyoruz ardından Akdamar Adası'na keyifli bir tekne yolcuğu yapıyoruz. Ahtamar Kilisesi'nin dış kabartmalarını inceliyor, içini geziyor ve fotoğraf molamızı verdikten sonra tekrar Tekne ile geri dönüyoruz. Ardından Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van Kedisi Evi ziyaretimizi ve gümüş atölyesi ziyareti. Van Kalesi anlatımı ve ardından otelimize giriş yaparak dinlenmeye çekiliyoruz, isteyen misafirlerimiz otelin ısıtmalı Kapalı Yüzme Havuzu-Hamam-Saunasından faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN/ 
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından otelden ayrılış. Doğubeyazıt'a hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda bulunan Muradiye Şelalesi’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında geçen Çaldıran Savaşı'nın yapıldığı ovayı geçip Tendürek Volkanik Dağı'nın sönmüş lavlarını 2644 rakımla fotoğraflayıp Ağrı Dağı (Ararat) manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hakim olan İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Sonrası Kaçakçılar Çarşısı'nda alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Iğdır’a geçerek soykırım müzesini ziyaret ediyor ve Kars'a hareket ediyoruz. Kars’ta bulunan otelimize ulaşarak dinlenmeye çekiliyoruz. Otel dışı alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve dinlenme.

3.GÜN/
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede Tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim el verdiği takdirde gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı ve alımı için mola veriyoruz sonrası otelimize dönüş. Otel dışı alacağımız akşam yemeği sonrası otele dönüş ve dinlenme.

4.GÜN/
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından otelden ayrılış. Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biri olan Kanlı Tabya Müzesi’nin gezilmesi ardından Sarıkamış’a hareket. Allahu Ekber dağları eteklerinde şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitlik ziyareti ardından Sarıçam Ormanları ile kaplı muhteşem Sarıkamış Kayak merkezine gidiş orada serbest zaman veriyoruz. Serbest alınacak öğle yemeği ardından Katarina Av Köşkü gezilecektir. Daha sonra Kars’a dönüş. Kars merkeze dönüş ve yörenin meşhur Kars peyniri alışveriş imkanı, serbest zaman ve  akşam yemekli Kafkas Halk Oyunları gösterisine (ekstra) gidiyoruz, ardından Kars tren garına hareket. ‘’Turistik Doğu Ekspresi’nin‘’ yataklı kompartmanlara yerleşiyoruz 23:55’deyaklaşık 22 saat sürecek masalsı yolculuğumuz Kayseri’ye kadar başlıyor. Sarıkamış, Erzurum, Erzincan güzergahı ile devam edecektir, Geceleme trende.

5.GÜN/
11:25 Divriği’ye varış. Tren burada 2 saat 35 dk mola verecek; tren tarafından düzenlenecek Unesco’nun Dünya mirasına kabul ettiği Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası turuna katılabilirsiniz. Tren Divriği’nden 14.01 Sivas hareket. 16:10  Bostankaya istasyonun varış. Tren burada 3 saat 10 dk mola verecek; tren tarafından düzenlenecek Sivas şehir turuna katılabilirsiniz, turumuz esnasında Şifahiye Medresesi, çifte minareli medrese, Buruciye medresesi, Sivas Ulu Cami gezileri ardından, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi binası gezileri ardından Bostankaya tren istasyonuna dönüş ve 19.19’da hareket. Akşam saatlerinde 22.07 Kayseri’ye varış ve bizi bekleyen aracımız ile Mersin hareket ediyoruz. 02:30 sularında Mersin varış ve katılımcı misafirlerimizi Mezitli bölgesine kadar bırakış sağlanacaktır.   . 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER
Adana – Van Pegasus Havayolları uçak bileti
Mersin - Adana Havalimanına transfer
Van 5* Elite World Hotel’de 1 gece konaklama 
Kars merkezinde Kafkasya Hotel’de 2 gece konaklama 
Otellerde 3 sabah kahvaltısı
Van Elit World Hotelde 1 akşam yemeği  
Kars’ta otel dışı özgün müzik eşliğinde 2 akşam yemeği
Son gece alınacak Kars’ta akşam yemeği
Kars - Kayseri Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon bileti
Kayseri Garından Mersin transfer
Çevre gezisi
Rehberlik hizmeti
Seyahat sağlık sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tren seyahatinde alınan öğle ve akşam yemekleri
Akdamar Kilisesine gidiş ve geliş tekne ücreti
Kişisel harcamalar, Alışverişler
Ören yeri ve Müze girişleri
Tüm Öğlen yemekleri
Kars’ta Kaz menüsü ve Kafkas gösterisi

GEZİ ÜCRETİ

Kişi başı fiyat 

             2000 TL

 

 

Gerekli Malzemeler:
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak ( Tren yolculuğu için) güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı

Notlar:
Gidiş Pegaus Havayolları ile Adana / Van uçuşu
Dönüş seyahatimizde Tren konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonlardaki kompartmanlar (2 kişiliktir)
Seyahat  esnasında yerleşim yerlerinden geçerken yanınızda atıştırmalıklar bulundurabilirsiniz.
Kars - Kayseri tren yolculuğu tahmini:22 saat 12 dk sürmektedir. Olabilecek gecikmelerden Acentamız sorumlu tutulamaz.
Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 
0-6 yaş çocuk kabul edilmemektedir. Özel bir tur olup, sadece 18 kişi ile sınırlandırılmıştır.